Zarezerwuj teraz !

Kraków - ścieżkami Jana Pawła II

  • Poznaj zakątki Krakowa, które były bliskie Ojcu Świętemu
  • Wycieczka piesza
  • Obsługa doświadczonego przewodnika
  • Wycieczka indywidualna
  • Czas trwania: około 6 godzin

Kraków to miasto Karola Wojtyły. To tutaj mieszkał, studiował i pełnił posługę kapłańską. Poznaj te zakątki Krakowa, które były Ojcu Świętemu szczególnie bliskie.

Trasa wycieczki: Kościół św. Floriana - ul. Franciszkańska 3 - Okno Papieskie" - Wawel (z zewnątrz) - Błonia - dom przy ul. Tynieckiej - Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - Centrum Jana Pawła II - kościół "Arka Pana" w Nowej Hucie - Cmentarz Rakowicki (miejsce pochówku rodziców Karola Wojtyły)

W trakcie zwiedzania przewidujemy przerwę na obiad

Czas trwania: ok 6 godz.

MINIMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 4

Cena za osobę
Bilet normalny 130 PLN
ROZWIŃ »

Ojciec Święty Jan Paweł II podczas jednej z pielgrzymek wspominał jak bardzo każde miejsce i każdy kamień w Krakowie są mu bliskie. To tu spędził wiele lat i pokochał to miasto. Tutaj podczas studiów zastała go II wojna światowa. Pracował ciężko w kamieniołomach. W czasie okupacji również wstąpił do tajnego seminarium przy kurii biskupiej. Jako kapłan bardzo związał się z młodzieżą, organizując spotkania, wyjazdy, obozy wędrowne w góry, na narty i spływy kajakowe. Miały one wszytskie fundament religijny. Msze święte odprawiane na łonie natury w górach lub na brzegu rzeki dawały młodzieży niezwykłą siłę i zbliżały do Boga. Podobnie rozważania i rozmowy prowadzone na różne tematy kształtowały jej postawę chrześcijańską.  Jako biskup sufragan, arcybiskup krakowski i kardynał Karol Wojtyła dokładał wszelkich starań, aby utrzymać niezłamany Kościół i wiarę w Krakowie. Starał się również o wybudowanie kościoła w Nowej Hucie - mieście, które z założenia władz komunistycznych miało być miastem "bez Boga" i przeciwwagą dla głębokiej tradycji religijnej pobliskiego Krakowa. Msze święte odprawiane na polach Nowej Huty gromadziły tłumy.
     W 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany przez Collegium Kardynalskie na głowę Kościoła Katolickiego. Polak został papieżem. Swoją postawą i otwartością bardzo szybko zjednał sobie ludzi na całym świecie. Świat pokochał "papieża pielgrzyma".
W 1979 roku, zalediwe rok po wyborze na Stolicę Piotrową przybył papież również z pielgrzymką do Polski. Był to zwrotny moment w historii powojennej ojczyzny. Polacy uwierzyli, że można dążyć do wolności i uniezależnić się od komunistycznej władzy. Papież przybył do Poslki również w 1983 roku po stanie wojennym, oraz w 1987 roku. W 1989 roku w Polsce upadł komunizm. Do wolnej ojczyzny papież pielgrzymował jeszcze w 1991, 1995, 1997, 1999 i w 2002 roku. Za każdym razem podczas pobytu w Krakowie był witany jako mieszkaniec tego miasta. Wspólne wieczory i dialogi papieża z Krakowianami pod oknem papieskiem przy ul. Franciszkńskiej 3 pozstaną w pamięci na zawsze. Tam również w 2005 roku podczas spotkania modlitewnego w czasie chorby Ojca Świętego Krakowianie dowiedzieli się o Jego odejściu do "Domu Ojca". Zapadła cisza, w tle było słychać bicie dzwonu Zygmunta...

« ZWIŃ


POLAND ACTIVE
Zdobywca Certyfikatu Jakości
2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Newsletter

Zapisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Politykę prywatności